Ohtâvuotâ

SAIJOOS TILEVÄÄRRIDMEH: 
Säämi kulttuurkuávdáš Sajos
Sajos, 99870 Inari
Num. 010 839 3168
Šleđgâpostâ: sajos@samediggi.fi


  

Laskutustiedot

Verkkolaskutuksen tekniset tiedot:

Nimi:  Samediggi/Saamelaiskäräjät
Y-tunnus:  1052535-3
Verkkolaskuosoite:  003710525353
Välittäjän tunnus:  003708599126
Välittäjä:  Liaison Technologies

Käyttäkää laskujen reititykseen yllä mainittua verkkolaskuosoitetta ja välittäjän tunnusta.

Paperiset ostolaskunne osoitteeseen:
Samediggi/Saamelaiskäräjät
C/O Ostolaskut
PL 201
90101 OULU

Myös ulkomailta tulevat laskut toimitetaan paperilaskuna Saamelaiskäräjille.

Eres ohtâvuotâtiäduh:


Markkânistem
Markkânistemhovdâ Katariina Guttorm
Num.  010 839 3109
Gsm: 050 3641 378
katariina.guttorm@samediggi.fi

Sajos Info
sajos@samediggi.fi
Puh. 050 565 1346

 

Toimâsajehuolâttâs/Vahtâmiäštár
Toimâsajehuolâtteijjee Helena Eskola
Num. 050 565 0888
helena.eskola@samediggi.fi

Av-tekniik
Av-teknikkár Joonas Saari
Num. 040 534 7738
joonas.saari@samediggi.fi

Av-teknikkár Janne Lappalainen
Num. 010 839 3156
janne.lappalainen@samediggi.fi

Čurgim
Lágádâshuolâtteijjee Pirkko Pieski
Num. 050 565 1130
pirkko.pieski@samediggi.fi

 

Sajos hovdâhaldâttâhhovdâ
Num: 010 839 3106
Gsm: 040 726 2688
pia.ruotsala@samediggi.fi

 
Sämitigge

Sajos
99870 AANAAR     
Num. 010-839 3100    
info@samediggi.fi
www.samediggi.fi